MENÜ
Haberler altist’17 “Altyapıda Kalite ve İnovasyon Sempozyumu” gerçekleştirildi.

altist’17 “Altyapıda Kalite ve İnovasyon Sempozyumu”, 15-16-17  Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Altyapı sistemlerinde kalite ve yenilikçi ürün - uygulamalarını kapsamına alan sempozyum, bu yıl “Milli ve Yerli Ürün - Uygulamalar” teması ile gerçekleştirildi.

GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yaşar Arslan altist2017’de yapmış olduğu açılış konuşmasında; Türkiye doğal gaz sektörünün Avrupa’ya taş çıkaracak seviyede olduğunu vurgulayarak, acil duruma müdahale süremizin ortalama 11 dakika olduğunu belirtti.

GAZBİR Başkanı Arslan, “2016 yılında 4584 kesinti olmuş, çoğunun nedeni alt yapı hasarları. Altyapı çalışmaları öncesinde mutlaka dağıtım şirketlerine bilgi verilmeli.” Ifadesini kullanarak altyapının önemine dikkat çekti.

GAZBİR-GAZMER Genel Müdürü Sn. Mustafa Ali AKMAN; Başkanlığını yaptığı 'Altyapı Sistemlerinde Muayene ve Yenilikçi Uygulamalar' isimli oturumda değerli bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Akman, "Burada temsilcisi bulunduğum Türkiye doğal gaz piyasası; tesislerimizi güçlendirmek, esneklik ve yedeklik inşa etmek, felaketlere dayanımı tesis etmek, kendi kendini iyileştiren teknolojileri kullanmak, onarım ve iyileştirme gibi fonksiyonları icra eden altyapıları oluşturmuş ve geliştirerek oluşturmaya devam etmektedir." dedi.