MENÜ
Haberler EPDK ve GAZBİR Sektörün Sorunlarına Çözüm Önerileri Oluşturulmak Amacıyla Her Ay İstişare Toplantısı Düzenleyecek.

EPDK ve GAZBİR Sektörün Sorunlarına Çözüm Önerileri Oluşturulmak Amacıyla Her Ay İstişare Toplantısı Düzenleyecek. 

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Doğalgaz Piyasası Dairesi Başkanlığı ile Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR), sektörel sorunlara çözüm önerileri oluşturmak üzere her ay istişare toplantısı düzenleyecek.

GAZBİR’den yapılan yazılı açıklamaya göre, EPDK Doğalgaz Piyasası Dairesi Başkanı İsmail Karahan ve beraberindeki grup başkanlarından oluşan heyet, GAZBİR Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sılkım ve Dernek Müdürü Cem Önal’ı ziyaret etti. Ziyarette, doğalgaz dağıtım sektörünü ilgilendiren güncel  konular değerlendirildi. Karahan görüşmede, doğalgaz dağıtım faaliyeti açısından ilerleyen dönemde sonuçlandırılması gereken birçok konu olduğunu vurguladı. Sılkım’da GAZBİR’in Türkiye’nin 75 ilini kapsayan 69 dağıtım bölgesinde tüketicilere doğal gaz sunan dağıtım şirketlerinin çatı kuruluşu konumunda olduğunu belirtti.

Görüşmede, 2015 yılında her ay düzenlenecek istişare toplantılarıyla EPDK ve GAZBİR’in sektörün sorunları için çözüm önerileri oluşturulmasına karar verildi.  (AA)