MENÜ
Haberler GAZMER’ e 4. Altın Vana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GAZMER’ e 4. Altın Vana

 

GAZBİR’ in teknik merkezi GAZMER, Türkiye Enerji Zirvesinde 4. Kez Altın Vana Ödülünü almaya layık görüldü.

 

2009 yılında kuruluşundan beri, bir taraftan Türkiye Doğal Gaz sektörü teknik işlerini konsilide etme yönünde önemli çalışmalar yürüten GAZMER; diğer taraftan da sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle istihdama dayalı birçok projeye imza atan kuruluş; bu yıl ise Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde başlatılan ve tamamen sektör uzmanları tarafından derslerin verildiği proje ile 4. Kez Altın Vana almaya hak kazandı. Ödülü GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali AKMAN, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih DÖNMEZ’ in elinden aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan GAZMER Genel Müdürü, Mustafa Ali AKMAN, “GAZMER olarak Türkiye Doğal Gaz Sektörü adına; ulusal ve uluslararası alanda teknik çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bir taraftan sektörümüzde yapılan işleri, standartlarla uyumlaştırmaya yönelik çalışmalar yürütürken diğer taraftan verimliliğe esas olarak belirli konuları konsilide eden teknik komite çalışmalar yapnaktayız. Üniversiteler ile olan işbirlikleri de ayrı bir çalışma konumuz. Özellikle sektörümüzü özendirmek ve üniversite döneminde bu alana ilgi duyan gençlerimizi eğitmek de misyonumuz kapsamındadır. Bu kapsamda Marmara üniversitesi ile yaptığımız protokol gereği her yıl 30 öğrencimizi sektörel alanda eğitiyoruz. Bu yıl itibarı ile 120 ci mezunumuzu vermiş durumdayız. GAZMER olarak; GAZBİR’ in kuruluş tüzüğüne uygun olarak, sosyal sorumluluk projelerine olan ilgimizi devam ettireceğiz.

Bu yıl aldığımız bu ödül bizlere ayrı bir motivasyon kaynağı oluşturmaktadır. Bu ödüle bizleri layık gören Enerji Zirvesi Yürütme ve Değerlendirme Komitesine şükranlarımı sunuyor. Diğer taraftan bu ödülü almamızı sağlayan tüm proje çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

GAZBİR Başkanı Yaşar ARSLAN ise ödüle ilişkin olarak “GAZMER, kuruluş amacı olarak ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmeye yönelik başarılı çalışmalar yürütmektedir. Bir taraftan bünyede oluşturduğumuz güçlü teknik yapı diğer taraftan ise komisyonlar vasıtası ile sektör uzmanları sürekli üretime ilişkin ciddi çalışmalar yürütmektedir. Önümüzdeki dönemlerde ortaya konulacak olan projeler ile bu yapı etkinliğini daha belirgin şekilde ortaya koyacaktır. Sektör olarak müşteri güvenliği ve memnuniyeti öncelikli hedefimiz. Teknik merkezimizde yapılan çalışmaların temeli ise öncelikli olarak emniyetli bir sektörel yapı olmasına ilişkin çalışmalardır. Burada yapılan çalışmaların çıktıları; düzenleyici, standart yapıcı ve uygulayıcı kurum ve kuruluşlar için temel dokumalar olarak ortaya çıkmaktadır. Diğer taraftan bu yapımız içinde bir çok sosyal sorumluluk projesi de yürütülmekte ve yürütülecektir. Altın vana ödülünden dolayı ekibimi tebrik ediyor ve yeni projelere imza atması yönünde, GAZBİR Yönetim Kurulu olarak desteğimizi sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum.”

 



x