MENÜ
Haberler GAZMER 2. AR-GE İnovasyon Zirve ve Sergisi’ne Sponsor Oldu

GAZMER 2. AR-GE İnovasyon Zirve ve Sergisi’ne Sponsor Oldu

 

GAZMER’in Bronz sponsorluğunda gerçekleştirilen 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ VE SERGİSİ, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde Türkiye’nin dönüşümünün liderlerinin yüksek katılım oranı ile gerçekleştirildi.

 

Zirvenin açılış konuşmacılarından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez bakanlık olarak inovasyonu özümseme konusunda öncü olduklarını ifade ederek, "Ülkenin gurur duyacağı stratejik hedeflere ulaşmak için yöntemimizi belirliyoruz, ardından hedefe dönük çalışmaları sonuna kadar ilerletiyoruz." diye konuştu.

Bakanlık olarak dış dünyada tartışılan fikirleri duyarak üzerinde kafa yorduklarını ifade eden Dönmez, "Maalesef içeride genelde kısır tartışmalar duyuyoruz ama dış dünyada konuşulan zamanın ruhuna uygun fikirlere odaklanmak durumundayız. Bu noktada gençlerin katkılarına sonuna kadar açığız, bunu da özellikle belirtmek istiyorum" dedi.

GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali Akman, katılımcılarla birlikte sergi alanını ziyaret ederek milli ve yerli projeleri inceleyerek bilgi aldı.

Türkiye'nin 2023 hedefleri için odaklanılan Ar-Ge iştahını paylaşan pek çok kurum ve kuruluş iki gün boyunca standlarında ziyaretçileri ağırladı.