MENÜ
Haberler INGAS 2017 - 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı gerçekleştirildi.

INGAS 2017 - 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı, 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Doğalgazın küresel liderlerini bir araya getiren INGAS 2017, Türkiye’nin enerjide merkez ülke olma stratejisine katkıda bulunarak ülkemizin doğalgazdaki stratejik konumunu güçlendirdi.

GAZBİR-GAZMER, INGAS 2017 organizasyonunu destekleyen kuruluşlar arasında yer aldı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Berat Albayrak, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sn. Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Sn. Mustafa Yılmaz ve sektörün önde gelen değerli temsilcileri INGAS 2017 - 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre Fuarı'nda Haliç Kongre Merkezi'nde yer alan GAZBİR-GAZMER standını ziyaretleriyle onurlandırdılar.

GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yaşar ARSLAN yaptığı açılış konuşmasında “Doğal gaz dağıtım şitketlerinin 15 yılda 81 ile ulaştığını ve bu yatırımlarda % 95 yerli ekipman kullanıldığını belirtti. Doğal gaz dağıtım sektörünün 3 yıllık hedefinin 222 ilçeye doğal gaz götürmek olduğunu belirten ARSLAN; bu ölçekte bir yatırımın Dünya’da örneğinin olmadığının altını çizdi. Milli enerji politikasına da değinen Yaşar Arslan “Arz güvenliği, yerlileştirme, öngörülebilirlik gibi konularda üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 x