MENÜ
Haberler Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

GAZBİR – GAZMER, doğal gaz sektöründe nitelikli iş gücünün arttırılmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir. Sektöre ilişkin ulusal yeterlilik taslaklarının hazırlanması konusunda gönüllü olarak, MYK ile işbirliği içerisindedir.

GAZBİR – GAZMER, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile 10 Ekim 2017 tarihinde Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ile GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar ARSLAN’ın imzaladığı Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile Doğalgaz Sayaç Sökme Takma Elemanı (Seviye 3) mesleğine yönelik yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar ARSLAN konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada;

Ülkemizde nitelikli iş gücünün oluşumuna katkı sağlayacak en önemli reformlardan biri Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından uygulanan Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemidir.

GAZBİR- GAZMER olarak, enerji sektöründe nitelikli eleman kazanımını göz önünde bulundurarak, insan kaynağının arttırılmasını amaçlamaktayız. Bu bağlamda, GAZBİR- GAZMER tarafından şimdiye kadar MYK ile işbirliği içerisinde yürütülen çalışmalarda 13 adet ulusal yeterlilik hazırlanmış olup, bir yenisinin sektöre kazandırılması için sektörde yer alan teknik uzmanlar tarafından çalışmalar başlatılmıştır. Bundan sonra da, nitelikli iş gücü arttırılmasına yönelik, sektör uzmanları tarafından gerçekleştirilen çalışmalara her türlü desteği vermeye hazırız diye belirtti.

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) haberi için tıklayınız.x