/  Anasayfa
ÜRÜN VİZE TAKİP

Firma ve Ürün Kayıt

 

-Ürün İmalatçı / İthalatçı firma yetkilisi ‘’Firma Kayıt Formunda’’ yer alan bilgileri doldurup imzalayarak urun@gazmer.com.tr e-posta adresine formu iletir.

- Firma Yetkilisi, Şirket (firma ticari sicil kayıt belgeleri ile yetkili kişilerin imza sirkülerini ve firma vergi levhası) dokümanlarını (1) urun@gazmer.com.tr e-posta adresimize yada genel merkez adresimize Posta – Kargo (2) ileterek beyan eder. Dokümanlar Gazbir-Gazmer Yetkilisince kontrol edilerek onaylanır.

- Firma Yetkilisi, Ürün Sertifika Takip uygulaması sayfasına giderek bir kullanıcı hesabı oluşturur. Uygulama Sistemi tarafından otomatik olarak oluşturulan bilgilendirme e-postası Firma Yetkilisine ulaştırılır.

- Firma Yetkilisi, e-postadaki “kullanıcı adı” ve “parola” ile Gazbir-Gazmer web sitesine bağlanarak Ürün Sertifika Takip uygulamasına giriş yapar. Sistem güvenlik amacıyla ilk girişte, Firma Yetkilisinin parola bilgisini değiştirmesini ister.

- Parola değişikliğinin ardından Firma Yetkilisi; internet bağlantısı olan herhangi bir konum ve zamanda Ürün Sertifika Takip uygulamasına giriş yaparak ürünün sisteme kaydı için başvurusunu gerçekleştirir.

- Yetkili her ürün başvurusunda ürüne ait bilgileri Ürün Sertifika Takip uygulamasında yer alan Ürün Bildirim Formuna işleyerek gönder butonuna basar. Uygulamada Form Gazbir-Gazmer yetkilisine iletildiğinde Kontrol Onayındaki Ürünler klasörüne kaydedilir.

- Firma Yetkilisi, Ürün Sertifika Takibi Başvuru belge (ürün takip bedeli makbuzunu ekleyerek) ve dokümanlarını (1) sıralı bir şekilde urun@gazmer.com.tr e-posta adresimize yada genel merkez adresimize Posta – Kargo Posta - Kargo (2) Gazbir-Gazmer’ in Ürün Sertifika Takip birimine iletir.

- Gazbir-Gazmer Yetkilisi güncel mevzuata göre iletilen belge ve dokümanları inceler. Ürün Sertifika Takip Uygulamasından Firma Yetkilisince iletilen kontrol onayında bekleyen Ürün Bildirim Formu başvurularındaki bilgiler ile iletilen ürün dokümanlarını uyumunu kontrol eder.

» Sonuç olumsuz ise; Kontrol onayındaki Ürün Bildirim Formu iade edilir, sebebi ise ‘iade sebebi’ bölümüne yazılır.

» Sonuç olumlu ise; kontrol onayındaki Ürün Bildirim Formu onaylanarak sisteme dahil edilir.

- Onaylanan ürün için firma adına e-fatura düzenlenir. Fatura, başvuru klasörüne eklenir ve e-posta yoluyla firmaya ulaştırılır.

- Sistem, ürünün vize süresinin dolmasına 1 (bir) ay kala firmayı e-posta ile otomatik olarak uyarır. Firma Yetkilisi güncel tarihli başvuru belgelerini beyan ederek ürünün vizelenmesini talep eder. Bu durumda gerekli işlemler tekrarlanır.

- Vize başvurusu yapılmayan ürünler web sitesinde sertifika süresi boyunca görüntülenir. Bu sürenin dolumu halinde, yayın durdurularak bilgiler veritabanında saklanır.

 

(1) Basılı kâğıt belge ve dokümanları Elektronik Belge Formatında - Elektronik Belge Formatı: Orijinal boyutlarında, renkli, en az 200 DPI çözünürlükte, PDF / A belge formatında

(2) DVD Medya - Flash Bellek ile Elektronik Belge Formatında - Elektronik Belge Formatı: Orijinal boyutlarında, renkli, en az 200 DPI çözünürlükte, PDF / A belge formatında

 

*** Ürün Sertifika Takip Hizmetleri hakkında daha Ayrıntılı Bilgi İçin Adnan Bey'e 0530 961 65 58 erişim sağlayabilirsiniz.

Yazdır  l 
KVKK | Copyright © Gazmer Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Gazbir İştirakidir. | Yazılım K7