/  Anasayfa
MUAYENE HİZMETLERİMİZ

Muayene Alanlarımız

 

HAKKIMIZDA

2008 Yılında, doğal gaz dağıtım piyasasında; Eğitim, Belgelendirme, Denetim, AR&GE ve teknik çalışmaların, sektör adına konsili de edilmesi amacı ile GAZBİR’ in iktisadi işletmesi ve Teknik Merkezi olarak kuruldu. GAZMER kuruluş misyonu olarak, yarı yasal statüye sahip olan ve sektörel bazda başarılı bir yapıya dönüşmüş Alman Gaz ve Su Teknik Adamları Birliği (DVGW) yapısını örnek almıştır. Ana hedef ise; sistem, ürün ve iş gücü niteliğinin artırıldığı güvenli bir doğal gaz piyasasının oluşumudur.

 

Muayene Hizmetlerimiz Hakkında 

* Muayene Hizmetleri hakkında Fiyat Tekliflerimiz ve Ayrıntılı Bilgi İçin Abdullah DEMİRHAN Bey'e 0530 280 31 55 numaralı telefondan erişim sağlayabilirsiniz.

 

Muayene Alanlarımız;

 

 

• Proje kontrol onayı,

• Uygunluk muayenesi,

• İmalat montaj süreci kontrolü

• Periyodik kontrol

    • Yerleşim uygunluk muayenesi

Muayene alanlarımız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için; TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından A Tipi Muayene Kuruluşu olarak onaylanan Kurumumuz aşağıdaki Belgede yer alan Muayene Alanlarında Akredite olmuştur;

 

Periyodik Kontrollerin Sizlere Sağlayacağı Faydalar Nelerdir?

• Tesisatınızda bulunan küçük kaçakların farkına varamayabilirsiniz bunların bulunmasına yardımcı olur.

• Bu sebepten dolayı tesisat üzerinde korozyona uğramış ekipmanları tespit etmenizi sağlar.

• Kaçakların giderilmesi ile birlikte doğal gaz tüketimleriniz azalır.

• Sistem güvenliğini sağlar ve verimliliğini artırır.

• Patlama parlama risklerinizi yok eder.

• Can ve mal güvenliğinizi artırır.

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) İç Tesisat Yönetmeliği, Binaların yangından korunması yönetmeliği ve Yapı işleri inşaat, Makine ve Genel Teknik Şartnamelerine uygun olarak kontrollerimizi uzman personellerimizle gerçekleştiriyoruz.

 

Gaz Yakan Cihazlar

Kazan Dairesi ve Isı Merkezleri yerleşim uygunluk muayeneleri eğitimli ve tecrübeli teknik personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik, T.C. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) Doğal Gaz Piyasası İç Tesisat Yönetmeliği, Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ ve TS 7363 standardı çerçevesinde Kazan Dairesi Uygunluk Kontrolleri 17020 akreditasyonu kapsamında raporlanmaktadır.

 

Doğal Gaz İç Tesisat

 

 

Doğal Gaz İç Tesisatlarında T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) İç Tesisat Yönetmeliği olan TS 7363 standardına göre Daire İçi Tesisat, Bina kolon Tesisatı, Kazan Dairesi Tesisatı ve uygunluğu, Endüstriyel ve Büyük Tüketimli Tesislerin proje kontrol ve onayı, uygunluk muayenesi, imalat ve montaj süreci kontrolü periyodik muayeneleri 17020 akreditasyonu kapsamında eğitimli ve tecrübeli personeller tarafından gerçekleştirilmekte ve raporlanmaktadır.

 

Bacalar

Bacalar da T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) İç Tesisat Yönetmeliği olan TS 7363, TS EN 13384 ve TS EN 15287 standartlarına göre bacalar da proje montaj uygunluk muayenesi, periyodik kontrol ve sızdırmazlık testi muayeneleri 17020 akreditasyonu kapsamında eğitimli ve tecrübeli personeller tarafından gerçekleştirilmekte ve raporlanmaktadır.

 

* Muayene Hizmetleri hakkında Fiyat Tekliflerimiz ve Ayrıntılı Bilgi İçin Abdullah DEMİRHAN Bey'e 0530 280 31 55 numaralı telefondan erişim sağlayabilirsiniz.

Yazdır  l 
KVKK | Copyright © Gazmer Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Gazbir İştirakidir. | Yazılım K7