/  Anasayfa
TEDARİK YÖNETİM SİSTEMİ

Tedarik Yönetim Sistemi

 

Uygulama Giriş Ekranı

 

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca onaylanan ve GAZBİR (Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği) Yönetim Kurulu Tavsiye Kararı ile desteklenerek yürürlüğe konulan “Doğal Gaz Teknik Ürün/Malzeme Teknik Esasları ve Tedarik Yönetim Sistemi” projesi hayata geçirilmiştir.

Tüm sektör uzmanlarının katılımı ve mutabakat ile yürütülen, merkezi değerlendirme ve gözetimi içeren web tabanlı bir yazılım olan TYS Tedarik Yönetim Sisteminin işletilmesi ile sistemde yer alacak üretici/ithalatçı firmaların ulusal/uluslararası standartlar yanında, doğal gaz dağıtım şirketlerinin talebiyle oluşturulan teknik esaslara uygun ürün/malzeme arzı sağlamaları konusunda bağlayıcı sebep oluşturularak bütün doğal gaz sektörüne ortak olumlu etkisi sağlanmış olacaktır.

Doğal Gaz Dağıtım şirketleri ile tedarikçiler için referans alınacak bir sistem oluşturulmuş olup dağıtım şirketlerinin aynı özelliklere sahip ürün/malzeme kullanımı konusunda, uygulama bütünlüğü sağlanması gerçekleştirilecektir.

 

Uygulama Ekranı

 

GAZBİR GAZMER tarafından yürütülmekte olan ‘‘Tedarik Yönetim Sistemi’’; Doğal Gaz Dağıtım kuruluşlarınca İşletme ve Yatırım aşamalarında kullanılan ürün/malzeme ait teknik ve güvenlik yeterliliği ifade etmektedir.‘‘ Tedarik Yönetim Sistemi ’’nde kayıtlı olan ürün/malzemeler GAZBİR üyesi Doğal gaz Dağıtım Şirketleri tarafından kabul görmektedir.

Sistemde yer alacak üretici/ithalatçı firmaların ulusal/uluslararası standartlar yanında, doğal gaz dağıtım şirketlerinin talebiyle oluşturulan teknik esaslara uygun ürün/malzeme GAZBİR Teknik Muayene Çalışma Grubu tarafından ilgili mevzuat kapsamında incelenerek “Ürün ve Üretim Yeri Uygunluk Denetimi” gerçekleştirilir. Denetimin olumlu sonuçlanması durumunda firma ile üretim ya da ithalat alanına giren ürün/malzeme şartnameleri kapsamında Tedarik Yönetim Sistemine kaydedilmektedir. Üretici/İthalatçı firma da Kayıtlı Tedarikçi listesinden Onaylı Tedarikçi listesine kaydedilmektedir.

Tedarik Yönetim Sistemi, Türkiye Doğal Gaz Pazarı için uygulama birliği oluşturmakta ve sektörde yer alacak üretici/ithalatçı firmalar ile kullanılan ürünlere ait teknik bilgileri barındıran güçlü bir veri tabanı, düzenli bir piyasa oluşumuna hizmet etmektedir.

Tedarik Yönetim Sistemine erişim sağlamak için Tıklayınız

Blok Zinciri Sertifika Sistemine erişim sağlamak için Tıklayınız

Tedarik Yönetim Sistemi hakkında daha ayrıntılı biligi için;

* Tedarik Yönetim Sistemi hakkında ayrıntılı bilgi İçin Abdullah DEMİRHAN 'a (e-posta : ademirhan@gazmer.com.tr yada mobil tel: 0530 280 31 55 numaralı telefondan) erişim sağlayabilirsiniz.

Yazdır  l 
KVKK | Copyright © Gazmer Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Gazbir İştirakidir. | Yazılım K7